محل تبلیغات شما

حدود چهل نفر بودیم. برای آن که بدانیم امام ورهبر بعدی ما؛ کیست، نزد امام حسن عسکری علیه السلام رفته بودیم. عثمان بن سعیدعمری که بعدها یکی از نمایندگان حضرت مهدی (عج) شد نیز در میان ما بود. او برخاست و گفت:

- می خواهم از مساله ای که در آن از من داناتری، پرسشی بکنم.

امام ، فرمودند:

- [فعلا] سر جای خویش بنشین!

عثمان بن سعید که گویا اندکی ناراحت شده بود،می خواست از آن جا برود، که حضرت فرمودند:

- کسی از مجلس بیرون نرود!

این بود که همه نشستیم. چیزی نگذشت که امامحسن درود خدا بر آن پیشوا عثمان را صدا زد. او به پا خاست و پیش رفت. امام علیهالسلام به او فرمود:

- می خواهید به شما بگویم که برای چه، به این جا آمده اید؟

همه، یک صداپاسخ دادیم:

- آری، بفرمایید آقا.

امام یازدهم افزود:

- به این جا آمده اید تا از حجت و امام پس از من بپرسید.

باز، همه باهم گفتیم:

- درست است برای همین آمده ایم.

در همین زمان، پسرکی زیبا و نورانی مثل پارهای از ماه، که شباهت بسیار زیادی هم به امام حسن عسکری علیه السلام، داشت، وارداتاق شد. امام یازدهم که درود همه گانبر ایشان باد در حالی که به او اشاره می کرد، افزود:

-  این، امام شما و جانشین من، در میان شماست. ازوی فرمان ببرید و پس از من اختلاف نکنید که در آن صورت، به هلاکت می رسید و دینتان تباه می شود!

□□□ 

من، جعفر بن محمدبن مالک»، با گروهی ازشیعیان به حضور امام یازدهم،که نثار ایشان باد درود همه ی مردم،  رفته بودیم. آن بزرگوار، همین که ما را دید،فرمود:

-  [حتما] آمده اید که درباره [امام و ] حجت پس ازمن بپرسید.

گفتم:

-  آری سرورم، برای همین به خدمت شما آمده ایم.

در این هنگام پسری هم چون ماه تمام و شبیه تراز هر کسی به امام حسن عسکری (ع) در پیش چشم مان؛ نمایان شد. امام یازدهم که درود خداوند بر ایشان باد با اشاره به او، خطاب به ما فرمودند:

-   این پسر [فرزند من] امام و رهبر شما و جانشینپدر خویش است. از فرمان اش سرنپیچید و پراکنده نشوید که به هلاکت می رسید! [اینراهم] بدانید که از این پس، دیگر او را نمی بینید.! اما آن چه را که عثمان بنسعید [نخستین نماینده ی ویژه؛ از چهار نماینده ی برگزیده ی امام زمان (عج)] به شمامی گوید، بپذیرید و از دستورات وی پیروی کنید که او جانشین و [نماینده ی] امامشماست.

□□□ 

برشیاز کتاب قصه های زندگانی امام زمان عجل الله تعالی فرجه الشریف نوشته‌ی جوادنعیمی

بوسه‌ی مهر / نوشته‌ی جواد نعیمی

صبح جمعه سروده ی جواد نعیمی

به یاد محبوب دل ها، امام خمینی (ره)

,امام ,  ,– ,آمده ,ی ,     ,از من ,امام حسن ,عثمان بن ,بن سعید

مشخصات

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

Raul's notes تولید کننده انواع اسپری Ashley's memory نکته های ناب موفقیت متعالی قطره (ای از زندگی یک درگیر کامپیوتر) آذربایجان شرقی - سراب - شیره جین ratumeattua marlighcorrna مشارکت در ساخت پایگاه بسیج سلمان فارسی (شهرری)